Aktualitet

Greqi/ 4 viktima dhe 269 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 28/09/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 4 viktima dhe 268 raste të reja me COVID-19.


Plot 197 raste ishin vetëm në rajonin e Atikës, teksa Janina si qytet i dytë me më shumë të infektuar kishte 12. Selaniku shënoi rekord pozitiv me 4 raste të reja.


Ndërkohë pavarësisht masave lokale të marra për Athinën, nuk po jepen rezultatet e pritshme, por qeveria s’ka përjashtuar mundësinë e një mbylljeje të dytë vetëm për kryeqytetin.

Etiketa: ,

Pas