Aktualitet

Greqi- 43 viktima dhe mbi 1900 raste të reja nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:17 - 15/05/21 |
mapo.al

Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit në vend janë 1,957, nga të cilat 2 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.


Ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 375,831.


Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 661.Që nga fillimi i pandemisë, 2,272 pacientë janë larguar nga ICU.Gjithashtu sot janë konfirmuar edhe 43 raste të reja vdekjesh të pacientëve me COVID-19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 11,365 vdekje.1


Etiketa: , , ,

Pas