Kronika

Greqi- Dëshmitari tregon si ndërroi jetë elektriçisti shqiptar: Sapo preku…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:04 - 01/04/21 |
mapo.al

Një prej elektricistëve që ndërroi jetë pasi ra në kontakt me energjinë elektrike, në Greqi, ndërsa ishte duke punuar ishte një shtetas shqiptar.


Sipas protothema.gr, 45-vjeçari me iniciale A.M, baba i tre fëmijëve, mbeti i varur për më shumë se dy orë i vdekur mbi shtyllën që po punonte për ta zëvendësuar, ku ndodheshin edhe kabllot e tensionit të lartë.


 

Një qytetar, i cili ka parë nga afër të gjithë skenën e tmerrshme tregon se: “Gjithçka ndodhi 50 metra larg sheshit qendror të fshatit. Njerëzit u çmendën nga ngjarja, ata filluan të bërtisnin. Për fat të keq, tre njerëz vdiqën  nga një gabim.Njëri ishte një 45-vjeçar me origjinë shqiptare dhe ishte ai që u godit nga rryma në shtyllë dhe dy të tjerët, më të rinj, ishin grekë. 45-vjeçari kishte një vdekje të tmerrshme, pasi ndërsa goditja elektrike e goditi, rrobat e tij morën flakë dhe i dogji kokën”.


 

Lexo edhe :  Shifra të larta në Greqi, 96 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas