Aktualitet

Greqi – Shpërthen resorti luksoz, gjithçka bëhet shkrumb e hi (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:34 - 04/02/21 |
mapo.al

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Greqinë, pas mesnatës së kaluar. Mediet fqinje raportojnë se shpërthimi ka ndodhur në ambientet e kompleksit “Tsamis”, në Kastoria”, duke rrafshuar totalisht gjithë ndërtesën.

Ndërkohë, nga shpërthimi nuk raportohet për asnjë të lënduar. Dëshmitarët okularë kanë thënë se pas shpërthimit aty ishin aktivizuar zjarre të vogla, duke e shndërruar kompleksin hotelier tre-katësh në një masë amorfe.


Mediet greke kanë publikuar dhe pamje nga vendngjarja, ku duket gjithçka e shkatërruar, ndërsa autoritetet zjarrfikëse dhe policore mbërritën menjëherë, duke rrethuar zonën. Situata ishte dramatike në zonë, pas shpërthimit, ku xhama e copëza të ndryshme metalike u shpërndanë deri në 80 metra.
<
>
3003760 image-1
2
Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas