Aktualitet

Greqia i dhuron Shqipërisë 100 mijë doza të vaksinës AstraZeneca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:40 - 08/07/21 |
mapo.al

Kanë mbërritur në Institutin e Shëndetit Publik 100 mijë doza të vaksinës AstraZeneca.


Lajmin e ka bërë të ditur Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, duke falenderuar Republikën e Greqisë për mbështetjen për vendin tonë.


“100,000 doza të vaksinës AstraZeneca sapo kanë mbërritur në Institutin e Shëndetit Publik, falë solidaritetit dhe mbështetjes së qeverisë së Republikës së Greqisë për Shqipërinë”, shkruan Manastirliu në postimin e saj.Manastirliu shkruan se janë mbi 1.2 milionë vaksina anticovid të mbërritura në Shqipëri deri tani.Postimi
100,000 vaksina AstraZeneca sapo kanë mbërritur në Institutin e Shëndetit Publik, falë solidaritetit dhe mbështetjes së qeverisë së Republikës së Greqisë për Shqipërinë🇦🇱🤝🇬🇷🇪🇺🧪 1,220,070 vaksina anticovid kanë mbërritur deri tani në Shqipëri. Jemi të vendosur për të vijuar pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, derë më derë, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

#ShqipëriaBuzëqesh🌼 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas