Aktualitet

“Greqia, shtëpia ime e dytë”/ Biseda e shqiptarit me Mitsotakis

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:54 - 19/05/19 |
mapo.al

Kreu i Demokracisë së Re në Greqi, Kyriakos Mitsotakis gjatë një vizite në Kretë ka zhvilluar një bisedë të shkurtër edhe me një shqiptar.


“Greqia është shtëpia ime e dytë. Unë jam shqiptar dhe unë votoj për Demokracinë e Re. Jetoj me familjen dhe dy fëmijët. Ligjet janë të nevojshme, në mënyrë që të mund të jetojmë siç duhet, por duhet të zbatohen”, i tha ai.


Ndërsa Mitsotakis u pajtua me deklaratën e tij se është e nevojshme që ligjet të zbatohen dhe u zotua se me Demokracinë e Re në qeverisje gjërat do të ndryshojnë. Lajmi ka gjetur pasqyrim edhe në mediat greke.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas