Aktualitet

Greva e AlbControl, shkon në 28 numri i kontrollorëve të shoqëruar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:23 - 08/04/21 |
mapo.al

Identifikohen disa prej kontrollorëve të shoqëruar në Policinë e Tiranës, në lidhje me grevën e Albcontrol që çoi në pezullimin e punës në aeroportin e Rinasit. Raportohet se në polici janë shoqëruar 28 kontrollorë, ndërkohë që nuk dihet gjendja juridike e tyre

Mes personave të shoqëruar janë; Rei Katroshi, Armando Fezga, Flora Ndreca, Mohnir Mezini, Sokol Kosta, Elton Shabani dhe dy të tjerë, të cilët janë ende në Drejtorinë e Policisë.


Bëhet me dije se një pjesë e tyre u thirrën në telefon dhe shkuan vullnetarisht në polici dhe pjesa tjetër u shoqërua forcërisht pas mesnatës nga një ambient privat ku qëndronin te grumbulluar pas Albcontrol.

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas