Greva e kontrollorëve – Ushtria dhe FNSH mësyn në zyrat e Albcontrol

Policia Ushtarake dhe FNSH ka zbarkuar pasditen e sotme në zyrat e Albcontrol, teksa vijon greva e kontrollorëve ajrorë në aeroportin e Rinasit dhe rrjedhimisht bllokimi i fluturimeve. Nuk dihen të tjera detaje nga operacioni policor, që vjen disa orë pas deklaratave kërcënuese të kryeministrit Edi Rama kundrejt kontrollorëve, nëse këta të fundit nuk heqin … Continue reading Greva e kontrollorëve – Ushtria dhe FNSH mësyn në zyrat e Albcontrol