Aktualitet

Greva e Rinasit, dalin para Gjykatës tre kontrollorët e arrestuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:27 - 10/04/21 |
mapo.al

Ka nisur në Tiranë seanca ndaj tre kontrollorëve të trafikut ajror, Flora Ndreca, Armando Fezga dhe Muhin Mezini.


Prokuroria e Tiranës dërgoi pasditen e djeshme në Gjykatë kërkesën ndaj tre kontrollorëve, ku ndaj Flora Ndrecës ka kërkuar masën e sigurisë “arrest shtëpie”, ndërsa për dy të tjerët atë të “arrestit me burg”.


Ndaj tyre Prokuroria ka ngritur akuzën e shpërdorimit të detyrës kryer në bashkepunim.Kërkesa do të shqyrtohet nga gjyqtari Arben Mica, ndësa akuza përfaqësohet nga prokuroret Marjeta Zaimi dhe Lidina Riza.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas