Aktualitet

Greva e të dënuarve, Etilda Gjonaj: Do mbyllim burgun e Zaharisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:42 - 22/10/20 |
mapo.al

Deputeti Lefter Maliqi thirri sot në seancën e Kuvendit, në interpelancë ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.Nga foltorja e Kuvendit, ministrja iu referua refuzimit të ushqimit në burgun e Peqinit nga të dënuarit të cilët ndodhen në grevë urie.


“Refuzimi i ditëve të fundit në burgun e Peqinit që nisi si reflektim i vendimeve të marra për regjimin 41 Bis. Po investigojmë se lidhjet e botës së krimit të 41 bis kanë ekzistuar. Përveç hetimit ka procedim penal në prokurorinë e Elbasanit me kërkesën time për të hetuar çdo element të faktorit të brendshëm apo jashtëm që kanë ndikuar në këtë gjë”, u shpreh Gjonaj.Do mbyllet burgu i Zaharisë
Gjithashtu Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se vitin tjetër do të mbyllet burgu i Zaharisë në Krujë për shkak të degradimit.“Jemi duke marrë masat që me investim të ri të mbyllim burgun e Zaharisë në Krujë. Do investojmë që Zaharia të mbyllte përfundimisht dhe të dënuarit e moshuar të akomodohen në institucione më të mira”, tha ajo.


Në replikë deputeti Maliqi i tha se “ministrja foli si Nexhmija në kongres. Na tregoi statistikat e nxjerra nga propaganda“.

LEXO EDHE: 

Lefter Maliqi: Korrupsion me tenderët e ushqimeve në Burgje, në lojë edhe një restorant

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas