Aktualitet

Grida Duma: Më shumë kushton kopertina se programi i qeverisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:11 - 16/09/21 |
mapo.al

Deputetja demokrate Grida Duma nga foltorja e Kuvendit ka hedhur akuza ndaj qeverisë lidhur me programin që pritet të zbatojë në 4 vitet e ardhshme.


Sipas saj, programi qeverisës ka më të kushtueshme kopertinën sesa përmbajtjen.


“Nuk duhen as 10 minuta për ta parë. Si një skenar hollivudian. Këtij programi i kushton më shumë kopertina se përmbajtja. Mënyra e të shkruarit këtu që nga tabela do dëgjoni ringrirtje, rilindje, rindërtim.Por ka vetëm një ri. Ringinje, dhe shumica e shqiptarëve do thinjen. Në faqen 10 Shqipëria e fortë. Dhe në faqen 10 gjen një hartim. Shqipëria është sot më pranë BE.Thoni që keni finalizuar Reformën në Drejtësi dhe deri në 2025 ju keni bërë 0.1 hapa drejt integrimit. Ta kishit shënuar për referencë që janë bërë 4 hapa të rëndësishëm. Shqipëria e fortë përsëritet prap në faqen 35,” tha Duma.

Lexo edhe :  "Berisha", Grida Duma: Basha vendosi i vetëm, akt i madh lidershipi


6


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas