Aktualitet

Grida Duma në familjen e varfër të dëmtuar nga tërmeti: Shpejt vjen ndryshimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 18/03/21 |
mapo.al

Kandidatja e PD për Kavajën, Grida Duma ka vizituar një familje në nevojë që banesën ia dëmtoi tërmeti i 2019.


Familjarët i kanë shpjeguar Dumës se banesa është regjistruar si dyqan nga institucionet, ndërkohë që jetojnë 7 persona aty.


Po ashtu zonjës së familjes i kanë kërkuar 80 mijë lekë të reja ryshfet, përndryshe në të kundërt do të vijojë të shlyejë detyrimet si një fatyrë e fryrë dritash.Duma e siguroi se pas 25 prillit zonja e familjes bashkë me anëtarët do të shohin një shtet dhe pushtet që do e ndjejë të tijin.NJOFTIMI NGA PDTermeti i demtoi rende muret e baneses,  shtepia i permbytet cdo vit, e megjithate askush nuk I ka ofruar asnje ndihme.

Te gjendur para fatkeqesise , kjo familje duhet te shlyeje nje borxh prej 250.000 te reja per tre vitet e ardhshme.

Moment I trishte per te gjithe Shqiptaret qe jane lene haptazi ne harrese, qe neperkemben cdo dite nga institucionet gjakpirese te ketij regjimi te ashper.

Padrejtesi dhe vetem padrejtesi!

Shume shpejt do vije ai shtet dhe ai pushtet qe do jete per te gjithe qytetaret e ketij vendi!

Pas dëmtimeve të rënda që la pas termeti, pamundesive ekstreme ekonomike, kësaj familjeje i duhet të paguaje jopergjegjshmërinë e institucioneve.

Lexo edhe :  'Foltorja'/ Mbështetësit dhe kreu i PD në Fier presin ish-kryeministrin Berisha

E pafat , pasi zonjës i duhet te paguajë çdo muaj një fature të fryre dritash.

Banesa prej 30 metra , prej 6 vitesh, është regjistruar pa të drejtë si dyqan, në një kohë kur jeton një familje.

Nuk ka gjetur zgjidhje në asnjë institucion.

Me qindra here , kane kerkuar te drejten e tyre, por pergjigja qe kane marre eshte dyer te mbyllura.

Me 7 te papune, per te fituar te drejten e saj , zonjes se familjes I kane kerkuar ryshfet prej 80.000 lekesh te reja, ne te kundert, do vazhdoje te shlyeje nje detyrim qe nuk I takon.

Termeti i demtoi rende muret e baneses, shtepia I permbytet cdo vit, e megjithate askush nuk I ka ofruar asnje ndihme.

Te gjendur para fatkeqesise , kjo familje duhet te shlyeje nje borxh prej 250.000 te reja per tre vitet e ardhshme.

Moment i trishte per te gjithe Shqiptaret qe jane lene haptazi ne harrese, qe neperkemben cdo dite nga institucionet gjakpirese te ketij regjimi te ashper.

Padrejtesi dhe vetem padrejtesi!

Shume shpejt do vije ai shtet dhe ai pushtet qe do jete per te gjithe qytetaret e ketij vendi!

1


Etiketa: , , ,

Pas