Aktualitet

Grida Duma takon ish-të përndjekurit: Më 25 prill vjen ndryshimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:30 - 26/02/21 |
mapo.al

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka zhvilluar një takim me disa ish-të përndjekur politikë, ku ka dëgjuar nga afër shqetësimet e tyre.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Duma thekson se këta persona kanë vuajtur shumë, ndërsa shton se janë ata që dinë të falim më shumë.


Sipas demokrates, më 25 Prill vjen ndryshimi dhe dhimbja e viteve të shkuara do të lehtësohet nga një e ardhme me shpresë.
REAGIMI I DUMËS


Burra të mençur që vuajtja i ka falur peshën e fjalës, takim me të përndjekurit politik.


Ata që kanë vuajtur më shumë, pikërisht ata dinë të falin më shumë.

Ata që janë përkëdhelur padrejtësisht e kanë përfituar më shumë, pikërisht ata ankohen e viktimizohen edhe hakmerren më shumë.

Kush njeh sakrificat dhe dhimbjet e vjen nga një familje e mirë fisnikërohet e bëhet më bujar dhe patriot.

Lexo edhe :  “Do rrisim pagat e mjekëve”, Grida Duma: Largimi i ekspertëve nga Shqipëria shqetësues

“Historia është e dhimbshme, Shqipëria udhëhiqet nga një njeri që nuk njeh fenë e atdheun. Prandaj nuk marrim vëmendje se kemi këtë”.

Më 25 Prill vjen ndryshimi dhe dhimbja e viteve të shkuara do të lehtësohet nga një e ardhme me shpresë.

Burra të mençur që vuajtja i ka falur peshën e fjalës; takim me të përndjekurit politik.

Ata që kanë vuajtur më shumë,…

Posted by Grida Duma on Friday, 26 February 2021

 

1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas