Aktualitet

Gruaja gjen burrin dha vajzën e vogël të mbytur në lum (FOTO +16)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:22 - 26/06/19 |
mapo.al

Një imazh tronditës që ka bërë xhiron e rrjetit na vjen nga Amerika Qendrore. Një burrë së bashku me vajzën e tij shihen të mbytur në bregun lindor të lumit Rio Grande. Ata po përpiqeshin të kalonin kufirin mes Meksikës dhe SHBA-ve. Në fotografinë e realizuar nga gazetari Julia Le Duc duket babai i cili është përpjekur të shpëtojë së bashku me vajzën e tij, dora e së cilës shihet rreth supit të babait, por po sukses. Fatkeqësisht janë mbytur dhe lumi i ka nxjrrë në bregun e e baltosur dhe me barishte.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas