Aktualitet

Grupi “Bajri”/ Gjykata e Shkodrës rikonfirmon masat e sigurisë për 11 të arrestuarit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:07 - 19/02/20 |
mapo.al

Gjykata e Shkodrës rikonfirmon masat e sigurisë për 11 të arrestuarit. Jepet masa “arrest me burg” për: Behar Brajoviq (Bajri), Samet Halluni, Ilir Rustemi, Emrah Plaku, Astmer Bilali, Armir Grimaj, Safet Rustemi (Bajri), Fabiol Rexhepi, Ismet Idrizi, Denis Brajoviq, Klaudio Hoxhalliu.


Ndërsa masa detyrim paraqitjeje mjekun Senad Hallunaj dhe kryeinfermiere në spitalin e shkodrës Florine Hoxha. Arrest shtëpie për Jonida Muratin dhe detyrim paraqitjeje për financieren Mira Nikaj.Njëmbëdhjetë personat grupit “Bajri” u arrestuan në kuadër të hetimit 6 mujor në vitin 2018. Mes të arrestuarve ishte dhe Safet Bajri, pjesëtarë të fisit të tij Bajri, si dhe ish-kampioni i boksit me Vllazninë dhe ish kandidat i PD-së për deputet në Shkodër, Armir Grimaj.


Emrat e të arrestuarve

1. Behar Brajoviq (Bajri) i arrestuar në Roterdam, Holandë;

2. Samet Halluni, i arrestuar në Roterdam, Holandë;

3. Ilir Rustemi, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

4. Emrah Plaku, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

5. Astmer Bilali, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

6. Armir Grimaj, arrestuar në Shkodër;

7. Safet Rustemi (Bajri), i arrestuar në Tiranë;

8. Fabiol Rexhepi, i arrestuar në Shkodër;

9. Ismet Idrizi, i arrestuar në Shkodër;

10. Denis Brajoviq, i arrestuar në Tiranë;

11. Klaudio Hoxhalliu, i arrestuar në Tiranë.CLOSE
CLOSE
Pas