Aktualitet

Grupi i PS, Rama porosi deputetëve: Mos u provokoni nga opozita


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:23 - 13/09/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka porositur deputetët e mazhorancës që të mos provokohen nga opozita.


Mësohet se pak para nisjes së seancës plenare, kreu i Qeverisë ka deklaruar para grupit parlamentar që të mos provokohen nga opozita dhe të mos merren me Sali Berishën, i cili është përjashtuar nga grupi parlamentar i PD.


Në mbledhjen e sotme të seancës plenare do të emërohen anëtarët e Komisioneve Parlamentare.PS dhe PD kanë propozuar emrat për Komisionet Parlamentare, që pritet të marrin “OK”-in në Kuvend.Më herët kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një mbledhje me grupin parlamentar të PD, ku u vendos që opozita të ketë tre grupe parlamentare.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas