Aktualitet

Guardia di Finanza bastis zyrat e Juventus, nën hetim për bilance të rremë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:12 - 27/11/21 |
mapo.al

Guardia di Finanza operacion kontrolli gjate natës në selinë e klubit sportiv Juventus.


Guardia di Finanza e Torinos ka nisur një proces hetimor e ka vënë nën hetim Presidentin e klubit Agnelli, nën presidentin Nedved e ish drejtorin sportiv Paratici për deklarim fals të bilanceve të klubit në vitët 2019- 2021.


Në listën e të hetuarve janë dhe Shefi i Corporate & Financial Officer Stefano Cerrato, ish-Shefi i Corporate & Financial Officer, Stefano Bertola e ish drejtuesi financiar Marco Re.5Etiketa:

Pas