fbpx

Sport

Guardiola rinovon me Cityn, miliona euro në sezon

               Publikuar në : 14:36 - 20/05/19 |
mapo.al

Lajmi bëhet i ditur nga mediat angleze. Sipas “The Sun”, kampionët e Premier League i kanë ofruar trajnerit rinovimin e kontratës edhe për pesë vite të tjerë. E përditëshmja britanike zbulon edhe detajet financiare të ofertës, që tashmë është në tavolinën e Pep Guardiolës. Bëhet fjalë për një kontratë me 115 milion euro për pesë vitet e ardhshëm, ose më saktë më shumë se 22 milion euro në sezon. Champions League mbetet objektivi më i rëndësishëm dhe për ta arritur këtë, “The citizen’s” janë gati të plotësojnë çdo kërkesë të Guardiolës në merkato.


Etiketa: ,

Pas