KMR

Kush është Guruja indian misterioz që erdhi në Rinas dhe që njerëzit i puthin këmbët…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:37 - 08/12/18 |
mapo.al

Ditën e sotme një guru indian ka mbërritur në Rinas, ku është pritur nga shumë njerëz të cilët prisnin radhën për t’i puthur këmbët.


Paramahamsa Vishewanda i përket një sekti të paqartë dhe të dyshimtë. Guruja indian Paramahamsa Vishëandanda prej vitesh ka themeluar sektin fetaro-shpirtëror të quajtur ‘Bhakti Marga’.


Në këtë sekt me sa duket është anëtar edhe ministri Damian Gjiknuri dhe bashkëshortja e tij Rovena Agolli. Kjo e fundit madje e promovon sektin dhe ardhjen e gurusë në rrjetet sociale. Edhe vetë ministri mban në dorë një byzylyk, që është simbol i sektit, si dhe në shtëpi mban foton e gurusë indian.Pjesë e praktikave të këtij sekti janë dhe seancat e hipnozës, një proces i kontrollit të plotë psikik ndaj anëtarit të sektit dhe ky lloj kontrolli okult mund ta shndërrojë këdo nën shërbimin e gurusë.

Lexo edhe :  Aksident i rëndë në Rinas, përplasen 5 automjete (VIDEO)


Me një kërkim të thjeshtë në internet zbulon se ky guru indian është akuzuar disa herë për mashtrim ose vjedhje nga disa ish-anëtarë të sektit, ndërsa aktiviteti i sektit të tij ka qenë nën hetim dhe nga autoritetet indiane.Madje në një video shihet se si guruja mashtron në mënyrë “spektakolare” duke pretenduar se gjasme po ‘vjell copëza floriri’./JOQ.al/

<
>
1-14 2-3 23 31870829_10155871416359230_5263251274698063872_n 34035354_1986685548028949_5312096778114301952_n 45221551_10156265859059230_57554202443907072_n auto_644dsg4g1544283689 auto_gjiknuriindianicover1544283708 erhctfh guru8dhjetor page-42
1


Etiketa: , , , ,

Pas