Aktualitet

“Haga”, Haradinaj i del në krah Veselit: Do triumfojë e verteta

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:51 - 07/11/19 |
mapo.al

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur solidar me kreun në detyrë të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili u thirr sot nga Gjykata Speciale e Hagës.


Haradinaj, që është vetë i ftuar nga Haga, tha se Veseli luftoi kundër shtypjes dhe mizorisë së Serbisë mbi popullin e Kosovës.”Kadri Veseli, si një nga udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka luftuar kundër shtypjes dhe mizorive të Serbisë mbi popullin e Kosovës, si çdo luftëtar i lirisë, dhe do ta mbrojë pastërtinë e kësaj lufte me dinjitet. I bindur se edhe kësaj radhe do të ngadhënjejë e vërteta dhe e drejta jonë”.Etiketa: , ,

Pas