Politika

Hahn viziton javën e ardhshme Tiranën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:09 - 10/07/18 |
mapo.al

Johannes Hahn viziton javën e ardhshme kryeqytetin shqiptar. Ka qenë vetë Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian i cili e njoftoi vizitën nga Samiti për Ballkanin Perëndimor që zhvillohet në Londër.


Kjo vizitë, e cila do të nisë nga Shkupi vjen në kuadër të një turi ballkanik që ka si qëllim sqarimin e hapave të mëtejshëm të integrimit pas rekomandimit të dhënë nga KE për Shqipërinë dhe Maqedoninë.


Më herët në një postim në Twitter, duke iu referuar negociatave mes Tiranës dhe Athinës për çështjen e detit, Hahn shprehej se “janë për t’u vlerësuar përpjekjet mes dy vendeve për të firmosur këtë pakt dhe për të arritur në një marrëveshje”.

1


Etiketa: , , ,

Pas