Kryesore

Hahn viziton Tiranën, shmang takimet me Bashën dhe Ruçin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:27 - 17/07/18 |
mapo.al

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për çeljen e negociatave.


Vizita e Hahn vjen pas vendimit të Këshillit të BE-së, për vendosjen e një afati kohor për çeljen e negociatave, qershorin e 2019-tës.


Aktualisht ai ndodhet në Shkup, ku më pas do të vizitojë Tiranën.


Axhenda e publikuar bën të ditur se në Tiranë eurokomisioneri Hahn do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të qeverisë së Shqipërisë, por jo me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe atë të PD-së, Lulzim Basha.Etiketa: , , ,

Pas