Politika

Hajdari: Bisedime sa s’është vonë, Qeveria po gllabëron çdo pushtet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:12 - 24/04/19 |
ro ot

Rudina Hajdari ka komentuar sot marrëvjeshjen politike të partive të opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit pa u krijuar qeveria tranzitore. Partitë opozitare të udhëhequra nga PD-ja e Lulzim Bashës deklarohen të gatshme për negociata me PS-në por pa Ramën Kryeministër. Sakaq lidhur me këtë situatë, Rudina Hajdari e cila ka marrë drejtimin e grupit të PD në parlament (pasi opozita e vertetë dogji mandatet), shkruan se palët duhet të ulen në tryezë sa nuk është vonë.


Përmes një postimi në twitter ajo shprehet:


“Marrëveshja ndërmjet partive politike të opozitës për mospjesëmarrje në zgjedhjet lokale, e shikoj si një fatalitet politik.


Nga ana tjetër, indiferencën e qeverisë për situatën e krijuar dhe uria absolute e saj për të gllabëruar çdo ditë pushtet, nuk përbën gjë tjetër, veçse shkakun e drejtëpërdrejt të kësaj gjendjeje.


Sa nuk është vonë të gjithë ata që duan të ardhmen e Shqipërisë, nuk duhet të qendrojnë indiferentë, por të ulen në tryezën e bisedimit për të gjetur zgjidhjen e shumëpritur”.Etiketa: , , , ,

Pas