Teknologji

Hakerat i vjedhin llogarinë shefit ekzekutiv të Twitter

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:21 - 01/09/19 |
ro ot

Hakerat i kanë vjedhur llogarinë bashkëthemeluesit dhe shefit ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey. Hakerat që e prezantuan veten si Chuckling Squad morën përsipër përgjegjësinë për hakerimin e llogarisë së Twitter të Dorsey. Një zëdhënës i Twitter tha për BBC se po hetohej urgjentisht ngjarja. Në llogarinë në Twitter të Dorsey janë postuar një varg komentesh fyese dhe raciste.


Etiketa: , ,

Pas