Aktualitet

Hani pa masë prej tyre, ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 21/07/19 |
ro ot

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj. Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.


1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.


2. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!


3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë


4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!

5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse

6.Kastraveci përmban shumë ujë

7. Mollët

8. Kumbullat kanë pak kalori

9. Sallata

10. Frutat e pyllit

15. Lakra dhe lulelakra


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas