Aktualitet

Testohet me sukses “Arena Kombëtare”, gati për Shqipëri-Francë/VIDEO

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:45 - 10/11/19 |
mapo.al

Stadiumi “Arena Kombëtare” ka hapur dyert sot për herë të parë. Impianti i ndërtuar në gërmadhat e mitikut “Qemal Stafa” ka pritur dy ekipet e futbollit të femrave, Vllazninë dhe Apoloninë në një 90 minutësh që kishte edhe spektakël nga organizatorët.


Një gjë e tillë shihet edhe në këto pamje të siguruara nga MAPO, ku festivali i dritave e bën akoma dhe më elektrizuese startin e takimit.Takimi nisi në orën 19:00, ndërsa mësohet se me kërkesë të UEFA-s u shpërndanë 10 mijë bileta për tifozët, duke vendosur edhe një rekord për një ndeshje të futbollit të femrave. Të pranishëm përveç tifozëve dhe specialistëve të Federatës Shqiptare të Futbollit, kanë qenë edhe inspektorët e UEFA-s, që kanë testuar të gjitha sistemet.


<
>
Arena Kombetare14 Arena Kombetare19 Arena Kombetare18 Arena Kombetare17 Arena Kombetare16 Arena Kombetare15 Arena Kombetare13 Arena Kombetare12 Arena Kombetare11 Arena Kombetare10 Arena Kombetare9 Arena Kombetare8 Arena Kombetare7 Arena Kombetare6 Arena Kombetare5 Arena Kombetare4 arena kombetare3 Arena Kombetare2 arena kombetare1

Ndeshja e luajtur sot ishte një test për stadiumin në të cilin pritet të luhet Shqipëri-Francë e vlefshme për kampionatin e futbollit EURO 2020. “Arena Kombëtare” është impianti më modern i futbollit në Shqipëri. Ai ka një kapacitet prej afro 22 mijë vendesh, ndërsa ka kushtuar 75 milion euro.


Etiketa: , ,

Pas