Aktualitet

Hapet Fushata/ Mapo nesër- Basha: Duhet ndryshim, Rama: Më të mirë se ne s’ka


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:42 - 25/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus tubimet elektorale të farcave politike që garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.


PD dhe PS hapën dje siparin e fushatës elektorale, që do të zgjasë për 30 ditë. Siç ishte parashikuar, opozita e zhvilloi tubimin në sheshin “Nënë Tereza”, ku u vu re një pjesëmarrje e konsiderueshme e përkrahësve të saj, ndërsa mazhoranca preferoi që takimin ta zhvillonte vetëm me kandidatët e saj në sheshin “Skënderbej”.


Kreu i PD Basha tha para pjesëmarrësve se objektivi i tij kryesor si kryeministër, është dhe mbetet integrimi në BE dhe ndryshimi i situatës së rëndë ekonomike.

Rama nga ana e tij u përqendrua më shumë në sulmet ndaj opozitës, duke kërkuar votën e shqiptarëve nën moton tashmë të përsëritur “ne jemi më të mirët”

Lexo edhe :  Mapo nesër - Rama: Kushtet e BE-së “shto ujë, shto miell”
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas