Aktualitet

Hapja e ‘Covid 3’, Manastirliu: Riaktivizuam planin e përballimit të situatës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:46 - 04/09/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë të parë për hapjen e spitalit Covid-3.


Manastirliu thotë se është riaktivizuar plani për përballimin e situatës për t’iu përgjigjur fluksit në spitale.


Ajo thekson se synimi tashmë është frenimi i përhapjes së pandemisë në vend dhe për të lehtësuar pasojat.Statusi i Manastirliu
👩🏻‍⚕️👨‍⚕️Forca ekipit të Spitalit #Covid3️⃣ në shërbim në këto momente, i hapur për të përballuar shtimin e rasteve të qytetarëve të prekur nga #Covid19, që kanë nevojë për trajtim spitalor.👉🏼 Kemi riaktivizuar planin e përballimit të situatës, për t’iu përgjigjur fluksit në spitale, me përforcimin e ekipeve mjekësore, sigurimin e barnave dhe materialeve mjekësore dhe aparaturat jetëshpëtuese, por është #thelbësor vaksinimi masiv, për të frenuar përhapjen e epidemisë në vend dhe lehtësuar pasojat e saj.

Lexo edhe :  Manastirliu në Kopenhagen: Siguruam vaksina për gripin dhe vaksina anti-COVID


#MbroJetën #VaksinohuSot🌼

2


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas