Aktualitet

Haradinaj, kundër masave për koronavirusin: Kufizimi i lirisë së lëvizjes dhe bizneseve, i panevojshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:30 - 16/08/20 |
mapo.al

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, përmes një statusi në rrjetet sociale është shprehur kundër masave të ashpra për kufizimin e lirisë së lëvizjes dhe bizneseve.


Sipas Haradinajt këto masa janë të panevojshme dhe ai pret nga Kuvendi i Kosovës që të miratojë pakon e rimëkëmbjes ekonomike dhe lehtësirat financiare.


Statusi i plotëKosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë. Javëve të fundit, ndërgjegjësimi i qytetarëve po jep rezultate të mrekullueshme.
Edhe më tutje mbes me qëndrimin se kufizimi i lirisë së lëvizjes dhe bizneseve është i panevojshëm. Sëmundja do mposhtet me kulturën tonë për të jetuar me të, duke bërë kujdes e duke ruajtur shëndetin tonë dhe të tjerëve.Pres që Kuvendi i Kosovës të miratojë pakon e rimëkëmbjes ekonomike dhe uljen e tatimeve për bizneset, e masa të tjera të nevojshme.

Lexo edhe :  Monitorimi - Rimbursime të pakta për të prekurit nga COVID gjatë pandemisë

Unë besoj që vendi ynë do të rimëkëmbet. Me politika të drejta, mobilizimin tonë, bizneseve, diasporës dhe përkrahjen e aleatëve.
Zoti e bekoftë Kosovën dhe popullin e saj.

1


Etiketa: ,

Pas