Op Ed

‘Haradinaj t’u tregojë vendin pushtuesve kriminalë’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:30 - 29/01/19 |
mapo.al

Nga Spartak Ngjela

Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës duhet të respektojë historinë në funksion të dinjitetetit shqiptar.
Taksa e vendosur Serbisë është zgjidhje për lartësimin shqiptar dhe hakmarrje kundër një pushtuesi kriminal siç është Serbia.


Askush nuk ka të drejtë që të ndalojë shqiptarët për të vijuar luftën në rivendosje të dinjitetit të tyre të nëpërkëmbur nga Fuqitë e Mëdha në shekullin që kaloi, dhe kundër krimeve që serbët kanë bërë kundër shqiptarëve si pushtues territoresh.
Nëse politika amerikane nuk e kupton këtë, atëherë ajo po luan jo vetëm kundër interesit shqiptar, por edhe kundër interesit amerikan.


Qëndresa e Ramush Haradinajt për të mos hequr taksën 100 përqind kundrejt mallrave serbe që hyjnë në Kosovë, është në mbrojtje edhe të interesit shqiptar edhe të interesit amerikan. Me taksën e vendosur kundër mallrave serbe arrihen dy objektiva: falimenton Serbia ekonomikisht dhe lulëzon prodhimi në Kosovë, madje edhe në Shqipëri.

Lexo edhe :  Analiza e BIRN: Kush po e fiton garën elektorale në rrjetet sociale?

Pse kanë europianët kaq shumë merak për falimentimin e një shteti që ka bërë vetëm krime kundër shqiptarëve!!!

Kryeministri shqiptar i Kosovës duhet të tregojë për herë të parë në historinë e Shqipërisë dhe shqiptarëve, se shqiptarët sot janë futur në historinë e tyre mijëravjeçare për t’u treguar vendin historik të ardhurve që kanë 400 vjet që fallsifikojnë historinë e Arbërisë.

1


Etiketa: , , , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas