Aktualitet

Haradinaj zotohet si Berisha: Kurrë nuk e lë pa ndërtuar autostradën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:04 - 18/08/19 |
ro ot

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj zotohet se do ta ndërtojë autostradën e Dukagjinit dhe për këtë sjell në kujtesë zotimin e Berishës për Rrugën e Kombit.


“Kurrë nuk e lá pa e ndërtu autostradën e Dukagjinit


Kur pat ardhë Sali Berisha në Kosovë para disa vjetëve, më pat thanë: “S’kam me lanë gur pa lëvizë, nëse është nevoja dhe kurrë nuk e lá pa e ndërtu Rrugën e Kombit”! Edhe unë po ju them Dukagjin, Kurrë nuk e lá pa e ndërtu Autostradën e Dukagjinit!”, shkruan ai në facebook.Kujtojmë se Haradinaj është dorëhequr nga detyra dhe drejton qeverinë përkohësisht deri kur Presidenti të shpallë datën e zgjedhjeve të parakohshme.
1
Etiketa: , , ,

Pas