Aktualitet

Vendos goli i Kane, pjesa e parë mbyllet me epërsinë e Anglisë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 28/03/21 |
mapo.al

Një krosim nga Sterling gjen Harry Kane të pamarkuar në qendër të mbrojtes kuqezi.


Sulmuesi i Tottenham gjuan me kokë dhe mposht Etrit Berishën.


 Gjithçka ndodh në minutën e 39. Anglia kryeson në Air Albania 1:0.
Pjesa e parë e takimti mbyllet me epërsinë e ishullorëve. Vlen të theksohet paraqitja e mirë e kuqezinjve, sidomos në prapavijë, deri në momentin e golit.Sikurse, Uzuni, në atë kundërsulm të minutës së 13 dhe pasimit të marrë nga Hysaj, mund të kishte kaluar kuqezinjtë në avantazh, por i vetëm përpara porterit, gjuajti mbi tra.

1


Etiketa: , , ,

Pas