Aktualitet

Harta/ Zonat ku janë rastet me koronavirus në Shqipëri, shërohet edhe Durrësi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:00 - 01/05/20 |
mapo.al

Vlora dhe Durrësi janë dy qytetet e mëdha të vendit që kanë dalë nga harta e Covid-19. Të dy qytetet nuk kanë tashmë asnjë pacient të sëmurë me koronavirus.


Kështu harta e të shëruarve është shtrirë pothuajse në të gjithë vendin. Ditën e djeshme u raportua se edhe Korça nuk kishte asnjë të sëmurë aktiv me virusin.


Tirana ka më shumë raste aktive me koronavirus, plot 100, ndërsa Kruja 93. Më pas vjen Kurbini me 27 raste aktive dhe Shkodra me 24.


Si janë shpërndarë rastet me koronavirus në vend


Tiranë   100

Shkodër 24

Krujë     93

Durrës  0

Fier        1

Kurbin   27

Korçë    1

Elbasan 2

Kukës    8

Lezhë    1

Has         0

Kavajë  0

Lushnje  1

Vlorë     0

Pukë      0

Mirditë 2

Rrogozhinë  0

Tropojë   0

Berat     2

Mallakastër  0

Mat 1

 

LEXO EDHE:

9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, Tirana dhe Kruja vatra ende aktive

488 të shëruar nga Covid-19, ulet numri i të shtruarve në spital


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas