Aktualitet

Harxhi takime në Kavajë, Nishani akuza Bashës: Rrenë dhe mashtron


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:16 - 07/06/21 |
mapo.al

Kandidatja për kryetare të Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka vijuar me fushatën elektorale, e cila do të kulmojë me datën e zgjedhjeve brenda PD më 13 qershor.


Bashkë me Harxhin, në Kavajë ishte dhe ish-presidenti Bujar Nishani, i cili nuk është kursyer me akuzat ndaj Bashës. Ai u shpreh se Basha kishte 8 vite në drejtim të PD dhe nuk kishte dhënë asnjë kontribut për subjektin politik.


“S’kemi para, nuk mund të blejmë vota. 13 nuk e mbyll hesapin, por e hap. Ne nuk jemi tradhtarë dhe as përçarës brenda PD. Mund të jetë ai njeri që e ka marrë peng 8 vjet PD dhe nuk ka dhënë asnjë kontribut. Ka 8 vjet që rrenë e mashtron dhe na thotë tradhtar se themi që mund të jetë më mirë ndryshe”, tha Nishani nga Kavaja.

Lexo edhe :  "16 mijë të vdekur"/ COVID përplas Ramën dhe Bashën në Kuvend - Replikat


Zgjedhjet në PD mbahen më 13 Qershor dhe demokratët do të vendosin se kë do të zgjedhin mes katër kandidatëve, Lulzim Basha, Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi apo Agron Shehaj, për drejtimin e partisë.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas