Aktualitet

Helikopter “Seahawk” dhe mitralozë të rëndë, Shqipëri-SHBA stërvitje ushtarake në Bizë (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 03/05/20 |
mapo.al

Pavarësisht vështirësive në luftën kundër COVID-19, stërvitjet ushtarake duhet të vazhdojnë dhe Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria mbeten aleate të përkushtuara në këtë drejtim.


Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar në rrjetet sociale disa foto nga stërvitja e përbashkët në Bizë të Martaneshit.


Më 27 prill, një helikopter MH-60S “Seahawk” i Shteteve të Bashkuara nga Skuadrilja e Luftimeve në Det, zhvilloi stërvitje të armatosur ditë dhe natë në Zonën e Stërvitjes Ushtarake Biza, në qendër të Shqipërisë. Ata përdorën mitralozat e kalibrit M240 7.62mm and the GAU-21.50 për të ruajtur gatishmërinë”, thuhet në njoftimin e ambasadës së SHBA-së në Tiranë.


<
>
stervitje ushtarake stervitje ushtarake1 stervitje ushtarake2 stervitje ushtarake3 stervitje ushtarake4 stervitje ushtarake5 stervitje ushtarake6 stervitje ushtarake7 stervitje ushtarake8 helikopteri ne stervitjeEtiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas