Aktualitet

Helmohen mbi 20 dasmorë në Durrës, mes tyre edhe fëmijë, përfundojnë në spital


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:35 - 10/09/21 |
mapo.al

Mbi 20 persona kanë përfunduar të helmuar në urgjencën e spitalit të Durrësit. Bëhet fjalë për helmim nga ushqimi.


Ata kanë qenë në një dasmë dhe menjëherë pas përfundimit të saj janë ndjerë keq dhe u është dashur ndihmë mjekësore.


Mes të helmuarve mësohet se ka edhe fëmijë të vegjël. Një pjesë e të helmuarve janë në gjendje të rëndë.Policia dhe autoritetet përkatëse kanë shkuar në lokalin ku ishte zhvilluar dasma për të bërë analizat dhe për të gjetur shkaqet e helmimit të dasmorëve./abc/1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas