Aktualitet

“Hetime për keqtrajtimin e protestuesve” – Kim: Lajm i mirë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:41 - 23/12/20 |
mapo.al

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka njoftuar se është takuar me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi.

Kim ka bërë me dije që e ka lumturuar fakti se janë kërkuar hetime për trajtimin e protestuesve, ndërkohë që ka shtuar se janë dakordësuar për bashkëpunim mes SHBA dhe Shqipërisë.


U takova me ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçin. Sa mirë që dëgjova se ai ka urdhëruar hetime për trajtimin e protestuesve. E drejta për protesta paqësore duhet respektuar. Gjithashtu diskutuam për rolin e Ministrisë së Brendshme në zgjedhje. Ramë dakord që të forcojmë bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe SHBA për sigurinë dhe zbatimin e ligjit”, shkruan Kim në Twitter.

1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas