Kryesore

Hidhet shorti i Champions, përballje spektakolare në çerekfinale


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:28 - 19/03/21 |
mapo.al

Është hedhur sot shorti i UEFA Champions League për 8 skuadrat e kualifikuara për në çerekfinale.


Goglat kanë rezervuar përballje prej gjigandësh ku spikat Bayern Munich-PSG dhe Real Madrid-Liverpool. Çifti tjetër është Porto-Chelsea.


Man.City (Eng) v Borussia Dortmund (GER)Porto (Portugal) v Chelsea  (ENG)
Bayern Munich (GER) v PSG (FRA)Real Madrid (ESP) V Liverpool

Ndeshjet e para çerekfinale sipas shortit  do të luhen më 6 dhe 7 prill, kurse të kthimit zhvillohen një javë më pas, më 13 dhe 14 prill.

Gjysmëfinalet e Champions League:

Bayern Munchen – PSG vs Manchester City – Borussia Dortmund

Real Madrid – Liverpool vs Porto Chelsea.

1


Etiketa: , , , , ,

Pas