Kryesore

Hiqen të gjitha fashat orare në zonat e gjelbra, nuk duhet më asnjë leje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:22 - 15/05/20 |
mapo.al

Në komunikimin për masat lehtësuese, kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se janë hequr të gjitha fashat orare në zonat e gjelbra.


“Në të gjithë territorin ku janë zonat e gjelbra lëvizja është e lirë, me makinë, në këmbë, ose me kal. I lirë, ndërsa në zonat e kuqe rregullat ndryshojnë dhe do të mbeten kështu në varësi të numrat”, – tha Rama.


Kjo do të thotë se Tirana, Durrësi, Kruja, Kurbini, Shkodra dhe Fieri do të vijojnë me kufizime, ku ëvizja do lejohet deri në orën 17:30.


Kryeministri Rama paralajmëroi se nëse do ketë shtim të rasteve, atëherë në një zonë të gjelbër mund të rikthehen kufizimet.


LEXO EDHE:

Rama: Nga e hëna, përveç transportit publik, hapet gjithçka

Rama: Nisur nga shifrat, brenda muajit Maj hapim të gjithë kufijtë


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas