ShowBizz

Historia e fotos që ka prekur zemrat e të gjithëve
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:03 - 25/07/19 |
mapo.al

Një fotografi e cila po qarkullon në rrjet, jo më kot ka prekur zemrat e të gjithëve. Në të shihet një vogëlush 18 muajsh dhe një sportiste pa dorë të majtë, teksa përshendeten dhe buzëqeshin me njëri-tjetrin. Bëhet fjalë konkretisht për Joseph Tidd dhe Carson Pickett, e cila luan për Brisbane Roar në W-League të Australisë dhe Orlando Pride.


“Kemi nevojë për më shumë momente të këtij lloji”-është shprehur Becky Burleigh, ajo që ka arritur të fiksojë momentin emocionues. Fotografia, tejet e pëlqyer, është parë si simbol i forcës së njerëzve invalidë, të cilëve u duhet të përballen me çfarëdolloj pengese.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas