Media

Historia/ Gazetarja e njohur në ditët e fundit të jetës, i dedikon libër djalit të saj 2-vjeçar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:53 - 29/07/18 |
mapo.al

Gazetarja dhe prezantuesja e cila punon në BBC, Rechael Bland, prej vitit të kaluar është diagnostikuar me kancer dhe mjekët nuk i kanë dhënë shumë shpresa për të jetuar gjatë.


Por ky fakt nuk ka ndikuar aspak në jetën e gazetares e cila, ka vendosur që të jetojë dhe të shkruaj një libër kushtuar djalit të saj 2-vjeçar të cilin e ka titulluar ‘For Fred’.


Gazetarja e cila ka lindur në Uells nisi të shkruajë librin e saj në vitin 2017. Pavarësisht disa terapive që ajo bëri, mjekët nuk i dhanë shpresë 40-vjeçares, e cila është në fazën përfundimtare të sëmundjes.

“Unë dua që ai të më kujtoj gjithmonë, nuk dua të më harroj”- ka thënë Rachael Bland.Më këtë libër gazetarja dëshiron t’i tregojë jetën e saj djalit, që kur të rritet të mësojë më shumë rreth nënës së tij. ‘Ai është në një moshë të vogël dhe nuk do më mbajë mend’.Dua t’i tregoj gjërat e mia që të në ardhmen të krijojë një ide se kush isha unë’- ka vazhduar më tej gazetarja.

Në libër gazetarja i jep këshilla vogëlushit të saj se si të gjejë lumturinë, si të nisë një karrierë të suksesshme dhe gjithashtu ajo ka shkruar dhe disa anekdota.

1


Etiketa: , , , ,

Pas