Aktualitet

Historia/ Pse e pëlqeu Papa foton e modeles së nxehtë?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:02 - 19/11/20 |
mapo.al

Prej pak ditësh, një nga çështjet më të komentuara në rrjetet sociale lidhet me Papa Françeskun. Llogaria e tij në Instagram ka pëlqyer foton e një modele braziliane, e njohur për format e saj dhe fotot e nxehta.

Natalia Garibotto ka mbetur e befasuar nga ky ‘pëlqim’ nga kreu i Kishës Katolike. “Të paktën do të shkoj në parajsë,” tha modelja.


Sipas Guardian, pas shpërthimit të kësaj historie, Vatikani ka kërkuar shpjegime nga Instagrami se si është e mundur që llogaria e Papa Françeskut ka pëlqyer këtë foto.
Ka nisur një hetim i brendshëm për të zbuluar se pse ka ndodhur kjo gjë. Një zëdhënës i Vatikanit tha për Guardian se nuk përjashtohet mundësia që pëlqimi të ketë ndodhur nga brenda Selisë së Shenjtë.


Papa Françesku është popullor në rrjetet sociale. Llogaria e tij ka 7.4 milionë ndjekës. Por ai vetë nuk e përdor llogarinë, pasi ka një ekip që kujdeset për këtë çështje.


Ai jep miratimin për mesazhet që postohen, por jo për pëlqimet që bëhen online.

1


Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas