Arkiva 2

Historike, vendoset një rekord i çmendur në Botëror


               Publikuar në : 20:56 - 28/06/18 |
mapo.al

Në këtë Botëror janë thyer shumë rekorde dhe janë vendosur shumë statistika interesante.


Panama ka kaluar në avantazh kundër Tunizisë dhe me golin e shënuar është vendosur një tjetër rekord.

Për herë të parë në histori të gjitha ekipet kanë shënuar të paktën dy gola.

Ky botëror nisi shumë i vakët me pag gola, por më pas filluan që të shpërthenin.


Etiketa: , , ,

Pas