Aktualitet

Hodhën fletët në kuti, reagon LSI: Votat tona ishin kundra Nikollës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 10/09/21 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka deklaruar votën e 4 deputetëve të kësaj partie, kundër Lindita Nikollës për kryetare të re të Kuvendit.


Në një status në rrjetet sociale, Vasili shprehet se kjo votë është përgjigja e vetme ndaj çdo farse.


“Votimi dhe vota kunder i te gjithe deputeteve te LSI per propozimin e rilindjes per kryetar kuvendi eshte pergjigja e vetme ndaj çdo farse!”, shkruan Vasili,Nga ana tjetër PD vendosi të bojkotojë votimin, me urdhër të kryedemokratit Lulzim Basha.LEXO EDHE:Kreu i Kuvendit, deputetët e PD grisin fletët e votimit

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas