Aktualitet

Holanda ‘PO’ çeljes së negociatave, Xhaçka: Kemi përmbushur kushtet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:48 - 17/06/21 |
mapo.al

Një lajm i mirë për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.


Holanda sapo votoi “Po”! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare. Një lajm shumë i mirëpritur dhe një njohje e merituar e çlirimit tonë të reformës.”, shkruan Xhaçka.
LEXO EDHE:

Holanda, Danimarka e Spanja: “PO” për hapjen e negociatave me Shqipërinë

1


Etiketa: , , , ,

Pas