Aktualitet

Holandë, 107-vjeçarja njeriu më i moshuar që mposht Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 09/04/20 |
mapo.al

Cornelia Rias, 107- vjeç nga Holanda ka mposhtur Covid-19 më shumë se dy javë nga infektimi i saj më 17 mars.


Ajo jeton në azil dhe 41 anëtarë të tij u infektuan me koronavirus, 20 prej të cilëve ndërruan jetë.


Rias i ka marrë rekordin 104- vjeçarit, veteranit të luftës së dytë botërore, Bill Lapschies i cili arriti t’i mbijojë gripit spanjoll, LllB dhe tashmë edhe koronavirusit.


Deri më tani nga koronavirusi në Holandë janë shënuar 2,396 viktima dhe 21,762 të infektuar.Etiketa: , ,

Pas