Aktualitet

Holokausti – Basha: Qendresa, e domosdoshme edhe sot përballë propagandës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 27/01/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha i kushton vëmendje Ditës Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, duke nderuar miliona viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Në një postim në “Twitter”, Basha shkruan se qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare.


Postimi i kryedemokratit Lulzim Basha në Twitter:
Sot në #Holokaustremembranceday kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij. Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare. #neveragain #neverforget


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas