Aktualitet

Homazhet për Finon – Majko: Falenderoj kundërshtarët politikë, fushatat ikin e vijnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:00 - 29/03/21 |
mapo.al

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko nga Pallati i Kongreseve ku bëri homazhe në nderim të deputetit të ndjerë Bashkim Fino, i cili humbi jetën sot nga koronavirusi, ka falenderuar kundërshtarët politikë të cilët iu bashkuan dhimbjes për vdekjen e parakohshme të ish-kryeministrit.

Majko tha se e vlerëson gjestin e kundërshtarëve politikë, ndonëse jemi në prag të zgjedhjeve.


Deputeti i PS, thotë se fushatat ikin e vijnë.

“Jemi në një ditë të dhimbshme për të përcjellë një shok, një mik. Sot kam dhe një fjalë të veçantë për kundërshtarët politikë. Gjërat duhen thënë ashtu siç janë. I falënderoj që na respektuan shokun dhe mikun që ndërroi jetë. Fushatat ikin dhe vijnë”, tha Majko.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas