Aktualitet

Horoskopi për muajin dhjetor, shenjat më me fat për këtë fundvit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:24 - 02/12/19 |
mapo.al

Si mbyllet ky muaj për ju ? Lexoni parashikimin e yjeve, përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla. Parashikimi për muajin dhjetor.


DASHI
Të përgjithshmet: Me date 12/12 ku Hena e plot ne shenjen e Binjakeve Ky muaj të paktën gjysma e muajit ku do t’ju japë një sërë surprizash, dhurata dhe takime të papritura. Ju do të ndjeni kënaqësi të madhe sepse në disa plane tuaja do të shihni rezultatet e para që do të rrisin vetëbesimin dhe vetëvlerësimin tuaj.Njohja nga mjedisi juaj është një element që shpreh personalitetin dhe karakterin tuaj.Gjysma e dytë e muajit ka ndikime jo aq të mira që do të merrni nga pozicioni i Eklipsi I Diellit I fundit per kete vit me date 26/12 .Shmangi mbylljen e marrëveshjeve ose procesin e përfundimit të punëve dhe dokumenteve ligjore. Mundohuni të jeni dhe të ndiheni mirë.


Parashikimet në dashuri: Në fushën tuaj sentimentale, kini kujdes nga data 20/12 pasi Afërdita të bëj hyrjen e saj tek Bricjapi. Në fjalët ose bisedat me bashkëshortin tuaj, mos u nxitoni për të nxjerrë përfundime rreth gjërave që nuk dini pasi kjo ju çon në mosmarrëveshje të forta me i/e dashurin tuaj.Duhet të keni durim dhe mirëkuptim nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj.Mos mbani një qëndrim absolut sepse kjo mund t’ju çojë në ulje përfundimtare. Ju që jeni vetëm dhe nuk jeni në humor për të bërë kompromis ose për të vendosur standardet tuaja për të gjetur një marrëdhënie, nuk ka asnjë arsye që të nguteni.


Ju ky që jeni me humor, karakter dhe hijeshinë që ju shpreh, ai që do t’i vlerësojë do t’ju afrohet dhe do t’ju fitojë … dhe nga sa duket po afrohet tek ju me dashuri shumë të zjarrtë. Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, mos e teproni shumë për kolegët tuaj dhe bashkëpunimet tuaja. Shmangni të gjykoni gjithçka dhe bashkëpunoni duke ulur tonet tuaja, sidomos nëkohën që Hëna e Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve në12/12 të muajit.Ju keni arritur shumë deri më tani me punën dhe qëndrueshmërinë tuaj, shmangni tensionet, bisedat sekrete me kolegët, dhe do të shihni se të gjitha qëllimet tuaja profesionale dalë ngadalë janë duke marrë rrugën e përfundimit dhe realizimit. Në financat tuaja shikohet nje muaj mjaft pozitiv dhe nje mundesi per te rritur fitimet e juaja .


DEMI
Të përgjithshmet: Këtë muaj megjithëse ka shumë ndikime positive dhe gjëra të papritura që do t’ju bejne qe te ndiheni mire me punen tuaj dhe jo vetem , mos u shqetësoni, veproni brenda jush me qetësi dhe optimizëm dhe do të shihni se si gjithçka mund të menaxhoni në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju keni shumë forcë dhe zgjuarsi, mos i nënvlerësoni aftësitë tuaja.Në mjedisin tuaj shoqëror me Merkurin ku larggohet nga Akrepi dhe shkon ne Shigjetar me date 09/12, do të gjeni veten me njerëz që do t’ju japin shumë ide për arritjen e qëllimeve dhe planeve tuaja të ardhshme. Në familjen tuaj do të ketë shumë momente të mira që do t’ju japin paqe dhe relaksim.

Parashikimet në dashuri: Ju jeni mjaft të ngutur ndonjëherë pengatërroni fjalët duhet dhe dua. Mësoni të dëgjoni zemrën tuaj, të ndiqni instinktet tuaja, mos i kushtoni shumë vëmendje asaj që do të thonë të tjerët.Jetoni dashurinë me bashkëshortin tuaj ashtu siç keni ëndërruar … dashuria është çështje e juaja, sidomos kur Afërdita shkon tek Ujori nga data 20/12 te ketij muaji e në vazhdim! Ju që jeni vetëm dhe natyrisht beqarë dhe të bukur, jeni shumë afër qasjes së një personi të interesuar për ju …Së shpejti dashuria do të ndez një dritë shumë të fortë brenda jush, shijojeni!

Parashikimet profesionale: Ju jeni shumë punëtorë e dimë të gjithë, por përpiquni të mos jeni në një intensitet të tillë këtë muaj, relaksoheni pak, puna ju shpërblen në mënyrën më të mirë dhe qëllimet tuaja arrihen njëri pas tjetrit.Në financat tuaja me Hënëne Plotë që ndodh tek aksi Binjak Shigjetar më 12 të ketij muajit, një “dhuratë”, do të jetë një surprizë e vërtetë për ju. Ju do të bëni një blerje që keni menduar një kohë të gjatë.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Ky muaj do të shkoj me qetësi dhe harmoni relative. Me Merkurin që do të shkojë tek Shigjetari në 09 Dhjetor, do të keni mundësi të bëni disa gjëra rreth jush dhe të mbyllni çështjet në pritje që ju kanë shqetësuar gjatë.Në mjedisin tuaj familjar, në gjysmën e dytë të muajit dhe sidomos pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12 tek Binjaket , do të ketë disa tensione që duhet ti shmangni dhe mos i jepni mendime pa u menduar mire sepse disa prej jush që duan t’ju shqetësojnë por do të gjeni gjuhën e komunikimit. Merruni pak me veten dhe shëndetin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj, ndërkohë që shpesh mendoni se nuk jeni të kënaqur me të dhe ankoheni tek i/e dashura juaj, këtë muaj të paktën deri në 12 që formimi i Henes se plot ne aksin Binjak Shigjetar do të vazhdojë me disa sqarime që do t’ju habisin, ndërkohë besoni se jeni të përsosur. Në gjithçka do njihni shumë gabime që keni bërë në të kaluarën dhe keni pasur disa mosmarrveshje me i/e dashuren tuaj.Nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj, uluni dhe dëgjoni me kujdes partnerin tuaj, përndryshe gjërat do të ken pak tencion eshte gjithcka në dorën tuaj për të fituar ose humbur!

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj po kërkoni pak dritë në këtë kohë, do të keni një tendencë të mërziteni vazhdimisht dhe të jeni në tension. Mos bëni lëvizje të pakujdesshme dhe të gabuara sepse ekziston rreziku i keqkuptimeve që do t’ju vënë në një disavantazh.Në financat tuaja ju që jeni në lartësi ose thellësi, ndaloni dhe mos u hapni, sepse ekziston rreziku i daljes jashtë programit.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Ky muaj do të ketë lëvizshmëri intensive, ashtu si qëndron tek Merkuri qe largohet nga Akrepi dhe shkon ne shenjen e Shigjetarit në dat 09/12 favorizohen njohje të reja, tubimet shoqërore dhe udhëtimet. Në 12/12 Hëna e Plotë do të zhvillohet tek Binjaket , përpiquni të relaksoheni dhe mos lejoni që keqkuptimi juaj t’ju shtyjë në situata shpërthyese me njerëzit në mjedisin tuaj.Në familjen tuaj kushtoni pak më shumë kohë, sepse mund të grumbulloni ankesa nga njerëzit tuaj dhe të trishtoheni.

Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj keni bërë mjaft rrugë të hapura por dhe mundesi te reja ne vazhdimsi dhe tani që kapërceni të gjitha pengesat mund të gëzoni me i/e dashuren tuaj dhe të shijoni momente unike. Prej dates 09/12 e tutje , Merkuri do të kalojë tek Shigjetari ku per shenjen tuaj eshte shume miqësor. Largoni nga jeta juaj njerëz që bëjnë keq në marrëdhënien tuaj, dëgjoni instinktet dhe zemrën tuaj dhe do të shihni se këto ditë do t’ju japin kënaqësi të mëdha. Ju që jeni duke kërkuar për partner, së shpejti do të shihni dashurinë perfekte!

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj keni pasur presion të mjaftueshëm muajin e kaluar dhe kjo ju bën të ndiheni të zhgënjyer dhe të largoheni nga qëllimet që keni vendosur.Ju keni mundësinë të bisedoni me shefat tuaj këtë muaj dhe të guxoni të merrni një pozicion të ri ose të organizoni një program që është shumë i dobishëm për punën tuaj, por edhe për veten tuaj.Në financat tuaja lëvizni me kujdes, sepse keni shpëtuar dhe të papriturat ju kanë ndërprerë dhe ju kanë lënë me llogari të hapura.

LUANI
Të përgjithshmet: Ky muaj do të jetë me ndjenja të përziera, dhe humor. Me Marsin ne Akrep që ju favorizon nga deri ne 22, do të afroheni me njerëz interesantë, por me Afërditën tek Bricjapi deri me date 19 pataj me date 20/12 e tutje, do të jeni shume here me mire ne ceshtjet qe ju interesojne sidomos me punen edhe me klimën perfekte qe do te krijohet me njerëz që po përpiqeni të organizoni së bashku një program me interes social.Ju do të keni një intensitet që do t’ju shfaqet edhe njerëzve në mjedisin tuaj familjar, mos u përpiqni për asnjë arsye për të marrë vendime të caktuara ose për të njoftuar planet tuaja. Këto ditë ju duan më shumë të organizuar dhe të gatshëm.

Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj ditët kur Hëna është e Plotë në 12/12 tek Binjaket ne kend me Shigjetarin do të bëni takime te rendesishme per jeten dhe per juve qe jeni ne lidhje mund te konkretizoni lidhjen tuaj . Ju i shihni gjërat në mënyrë të qartë, shikoni se çfarë ofron partneri juaj, vlerësoni ato që jetoni dhe lini pak kohë për veten tuaj që të relaksoheni.Ju që udhëtoni të vetmuar dhe shijoni daljet me miqtë tuaj dhe të njohurit, së shpejti do të pranoni dashurinë e jetës tuaj për të hapur mbyllur syrin dhe zemrën … Lërini planet e universit yjor dhe do të përjetoni momente unike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës me Aferditen që lëviz tek Ujori me date 20/12 e tutje, kokëfortësia juaj do t’ju çojë në lëvizjet kryesore profesionale që shumë shpejt do të shpërblehen për gjithçka që keni bërë deri më tani.Kini kujdes për marrëdhëniet tuaja dhe transaksionet me kolegët tuaj, mire është nëse vëreni diçka ta mbani të fshehtë.Në financat tuaja, edhe nëse keni favor dhe fat, jeni të shpërndarë në buxhetet e harxhuara, merrni më shumë kujdes për menaxhimin tuaj.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Këtë muaj me Jupiterin ne shenjen e Bricjapit qe realizohet me date 03/12 ju favorizon jasht mase ne cdo aspect do të jetë plot me mundësi për të shpëtuar, njohje të reja, udhëtime dhe sugjerime që do t’ju sfidojnë. Në ditët afër Henës së Plotë do të zhvillohet në shenjën e Binjakeve dhe ne kend me Shigjetarin më 12/12, do të merrni një lajm shumë të këndshëm nga dikush që keni harruar dhe mund të gjendeni afër.Në mjedisin tuaj familjar, duke shmangur tensionet ose justifikimet e vogla , sepse mund t’i trajtoni me buzëqeshje, mos i kushtoni vëmendje në gjëra të vogla dhe të parëndësishme, vazhdoni më tej!

Parashikimet në dashuri: Me partnerin tuaj kaloni një kohë shumë të qetë dhe kjo ju mbush me besim dhe siguri. Këtë muaj do t’ju jepet mundësia të afroheni më pranë bashkëshortit tuaj duke bërë një udhëtim në një vend të qetë që e keni nevojë që të dy. Dashuria juaj është në fazat më të mira të jetës suaj.Ju që jeni vetëm, jepini kohë vetes, relaksim, paraqitja juaj, merruni me veten dhe mos u bëni merak, sepse në dashuri vijnë gjëra më të mira!

Parashikimet profesionale: Edhe pse jeni të lodhur, pikat e forta janë kaq të forta. Aftësitë tuaja organizative po bëhen këtë muaj përkundër sfidave që do të hasen për të trajtuar edhe bashkëpunimet më të vështira me sukses.Në financat keni ulje dhe ngritje, dhe kjo ju nxit, tëplanifikoni më mirë, menaxhoni më shumë të ardhurat tuaja, pakësoni shpenzimet e panevojshme dhe do të shihni se gjithçka do rregullohet

PESHORJA
Të përgjithshmet: Ky muaj me sundimtarin tuaj Afërditën duke u zhvendosur tek Ujori nga 20/12 e tutje, vjen me shumë ndikime pozitve por dhe me nxitime,është mirë të merreni me gjëra sa më diplomatike që mundeni. Mos lejoni situatat që krijojnë të tjerët mund t’ju tërheqin dhe t’ju përçajnë.Merruni me familjen tuaj dhe përpiquni të shijoni momente të relaksuara me ta. Ju keni nevojë të ndiheni të qetë dhe mirë është të përfitoni nga çdo shans që do ju paraqitet.

Parashikimet në dashuri: Në marrëdhënien tuaj ndonjëherë ndiheni njeriu më i lumtur dhe herët e tjera ju vjen të merrni një anije, një tren, një aeroplan dhe të largoheni … thjesht përmbahuni, shikoni brenda jush gjërat më mirë, jepini kohë partnerit tuaj, befasoni atë dhe shihni se si marrëdhënia do të rinovohet dhe do të bëheni edhe më aktivë dhe më të lumtur.Ju që jeni vetëm, lejoni shkëlqimin tuaj dhe ditët kur Hena e plot me date 12/12 ne aksin Binjak Shigjetar ju jep shpres , mundesi, levizje dhe pastaj keni shumë shans për të takuar një person që do ju emocionoj dhe do ju hapë një rrugë të re erotike.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, gjithçka po ecën normalisht dhe mirë. Nga fillimi I ketij muaji Dhjetore Jupiteri me date 3/12 që do të kaloj tek Bricjapi , mund të merrni një propozim profesional që edhe pse në fillim, do t’ju entuziasmojë.Është mirë të mendoni seriozisht, të ulni të gjithë parametrat, të vlerësoni pro dhe kundër kundër saj dhe mos nxitoni për t’u përgjigjur. Në financat po favorizoni, do të keni mundësi të kurseni ca para që do të jenë lehtësim për ju, por kini kujdes të mos bëni shpenzime të panevojshme!

AKREPI
Të përgjithshmet: Këtë muaj me Jupiterin ne Bricjap nga data 03/12 ku do te qendroj nje vit ne kete shenje bëhuni gati për të marrë sugjerime të rëndësishme nga njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror rreth bashkëpunimeve dhe fillimeve të reja.Një udhëtim që bëni do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që do t’ju japin motivim për planet tuaja personale dhe profesionale.Kujdesuni për ngjarjet e papritura që mund të ndodhin në afërsi të Hënës së Plotë që do të zhvillohet në 12/12 tek Binjaket me kend qe formon me Shigjetarin, mund të hasni një person nga e kaluara që do t’ju nevrikos, kështu që mbani distanca nga e kaluara eshte mire qe persona te ndryshem qe ju ndikojne psikologjikisht mund t’i largoni me pak kujdes.

Parashikimet në dashuri: Favor në dashurinë tuaj në të gjitha aspektet. Ju që keni një marrëdhënie së shpejti do të merrni vendime për hapat e ardhshëm, ndoshta propozimin e bashkëjetesës ose formalizimit. Ju do të bëni një udhëtim të shkurtër me bashkëshortin tuaj dhe kjo do t’ju sjellë edhe më pranë tij. Ju vetëm, këto ditë do të takoni një person i cili do t’ju prekë shumë në dashuri dhe do të kaloni me të shumë momente të buta dhe romantike.

Parashikimet profesionale: Muaji Dhjetor per juve te kesaj shenje eshte nje muaj shume I mire dhe produktiv si ne pune dhe ne ate ekonomike . Disa nga kolegët tuaj do të ju ndihmojne ne ceshtje te rendesishme qe mund te keni juve me qëndrimin e tyre, është mirë të mbani balancën dhe të mos përfshiheni në përgjigje qe krijojne debate. Largohuni nga njerëzit e punës tuaj që kanë një energji negative dhe do të shihni se gjithçka do të shkojë më mirë për ju. Në financat tuaja mund të përmirësoheni, kurseni pak, dhe rezervat e ekonomisë suaj do t’ju bëjnë krenarë.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Muaji dhjetor muaji juaj muaji I begatis I ndryshimeve te medhaja dhe jo vetem eshte nje perjudhe shume e mire madje mjaft e kenaqeshme per juve te kesaj shenjen. Këtë muaj do të keni qetësi, harmoni, relaksim dhe paqe për ju.Jupiteri ne shenjen e Bricjapit me date 3/12 do t’ju japë mundësinë për të shijuar me njerëzit e mjedisit tuaj momente të bukura dhe të mira që do t’ju mbushin me kënaqësi. Një udhëtim që keni në mendje, është koha për ta nisur atë dhe për ta organizuar atë.Imazhi i favorshëm i shoqërisë tuaj ju bën të ndiheni edhe më të sigurt dhe më të fortë në ditët afër Hënës së Plotë që do të zhvillohet në date 12/12 ne aksin Binjak dhe te shenjes suaj Shigjetar. Fati është në anën tuaj këto ditë, çdo gjë që vendosni në mendjen tuaj do të fitojë dhe do të arrini maksimumin për ju.

Parashikimet në dashuri: Favori është gjithashtu i dukshëm në ndjenjat tuaja, pasi hapen të gjitha rrugët para jush. Shumë shpejt do të shpallni vendimin tuaj për të formalizuar marrëdhënien tuaj, apo edhe dëshirën tuaj për të rritur anëtarët e familjes suaj.Një martesë, ose vendimi për një anëtar të ri do të jetë mendimi dhe dëshira juaj themelore. Koha për të lëvizur! Ju që bëni një udhëtim të vetmuar, në këtë kohë do të merreni me veten, shëndetin tuaj, pamjen dhe praninë tuaj.Ju do të rifreskoheni dhe kjo do të rrisë më tej hijeshinë kaq intensive dhe e rrezikshme që së shpejti do të përjetoni dashurinë që dëshironi aq shumë për t’u takuar.

Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, një dicka e re duket se ndodh nje ndryshim ne pune qe juve ju favorizon mjaft , eshte shume e rendesishme se cfar doni te ndryshoni ne kete perjudhe meqense eshte dhe perjudha juaj me e mira me ndikimet që merrni nga pozita e Afërditës tek Ujori me date 20/12 e tutje.mund te beni plane afatgjata për hapat tuaj profesional mundesit nuk do te ju mungojne .Do ju bëhen sugjerime dhe mos besoni aq lehtë ato që ju premtojnë. Në financat tuaja gjërat bëhen më mirë, keni çdo arsye për ta shijuar atë.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Në këtë kohë me Jupiterin ne shenjen tuaj nga data 03/12e tutje do të keni gjithë gjendjen e mirë për njohje dhe takime të reja. Shoqëria juaj do të rritet shumë dhe njerëzit që takoni do t’ju ofrojnë zgjidhje dhe sugjerime konstruktive në planet dhe qëllimet tuaja të ardhshme.Nga mjedisi i familjes suaj do të ketë disa çështje që do t’ju mërzitin në ditët pranë Hënës së Plotë që do të zhvillohen në 12/12 tek Binjaket me nje kend ideal me shigjetarin dhe do të ndiheni shume mire dhe te plotesuar nga planet qe ju realizohen dita dites .Sidoqoftë, do të menaxhoni me logjikën dhe drejtësinë që ju dallon nga vendosja e gjithçkaje në një rregull.

Parashikimet në dashuri: Me i/e dashuren tuaj, ju keni gjetur të gjitha mënyrat e mundshme të komunikimit, dhe kjo është ajo që ju mbush me gëzim. Marrëdhënia juaj ka një vend shumë të rëndësishëm në jetën tuaj, kështu që ja konfirmoni vazhdimishtpartnerit tuaj me shprehje, por edhe me lëvizjet që e prekin atë.Ndoshta vendimi për të lëvizur në një nivel tjetër marrëdhënien tuaj është shumë afër jush … vazhdoni! Ju që jeni vetëm në këtë periudhë pas rishikimit tuaj të brendshëm dhe vetëkritikës jeni gati të shihni gjërat ndryshe dhe të vazhdoni para pa fobi.Këtë muaj, do të bëni një njohje të re dhe interesante që mirë është ta shikoni nga të gjitha anët.

Parashikimet profesionale: Në vendin e punës, edhe nëse keni hedhur ujë të mjaftueshëm në verën tuaj, që nga data 12/12 me Henen e plot ne aksin Binjak Shigjetar do të jeni shumë pranë kufijve tuaj, duke par qe gjithcka shkon sipas planeve qe juve I keni ven vetes suaj , por edhe njerëzit që janë ne punen tuaj apo bashkepunetor do te keni shume ndihmesa ne kete aspect eshte dicka e re qe mund te ju dali papritmas nga disa biseda qe mund te beni me njerez te re3ndesishem ne punen tuaj.Mbahuni, mos e lini impulsin tuaj t’ju çojë në mendime dhe veprime të gabuara! Në financat tuaja shihni nje ngritje dhe jeni ne vazhdimsi positive jo problematike të ardhurave tuaja, pasi rritja eshte e dukshme do te jet me mire akoma ne vazhdim.

UJORI
Të përgjithshmet: Vijnë ditë me një ndjesi shumë të fortë për të zgjidhur çështjet e së kaluarës që prej kohës dhe me Hënën e plot që po ndodh në daten 12/12/ në shenjën e Binjakeve , me siguri do të vendosni gjithçka në një rregull dhe do t’i rregulloni në mënyrë që të lëvizni e të çliroheni nga gabime dhe të ndiheni edhe më të lirë.Në mjedisin tuaj familjar, duhet të vendosni disagjera në vendin e tyre.Lëvizni në mënyre diskrete dhe aq më shumë hapësirë jepni. Sqaroni pozicionin tuaj deri në date 20 kur Aferdita lëviz në shenjën tuaj dhe mos lejoni të shkaktojë tensione për të cilat nuk keni përgjegjësi personale. Mundohuni të relaksoheni me miqtë dhe të njohurite mirë.

Parashikimet në dashuri: Gjendja juaj do të jetë erotike në këtë kohë ndoshta më e mirë gjatë vitit pasi keni gjetur ndeshje të përsosur me i/e dashuren tuaj. Një udhëtim i shkurtër do t’ju sjellë edhe më afër njeriut tuaj dhe do të përjetoni edhe më shumë momente intensive dhe të mrekullueshme erotike me të.Jetoni çdo moment dhe kënaquni, sepse e meritoni Jupiteri ne Bricjap me date 3-12 është bujar me ju. Ju këto ditë përgatituni për t’u përballur me dashurinë e zjarrtë, është koha për të përfunduar në rrjetat e saj, mos guxoni të përpiqeni të shpëtoni!

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj kjo kohë është e qetë. Çdo gjë shkon pa tension, dhe ju mbush me kënaqësi.Një udhëtim pune që mund të shtyhet do ju bëjë që të shtyni një tension relativ, por do të vijë në avantazhin tuaj pasi do t’ju ndihmojë të përgatiteni për prezantimin më të mirë që do të bëni.Në financat tuaja, nëse nuk e ndalni humbjen dhe shpenzimet që po shtoni vazhdimisht, ekziston rreziku që do të lëndoheni. Lëvizni financiarisht në mënyrë jo vetëm për kënaqësinë e sotme, por edhe për nesër!

PESHQIT
Të përgjithshmet: Kjo periudhë deri në 09/12ku Merkuri e le Akrepin dhe shkon ne Shigjetar duhet të merreni me ceshtje te rendesishme ne pune dhe ne gjera te tjera qe juve deshironi te stabilizoni dhe të përmbushni shumë gjëra kete perjudhe sidomos ana ekonomike eshte me emire per juve . Mundohuni të renditni përparësitë dhe të shihni se do të vendosni gjithçka, veçanërisht që nga data 12/12 me Henen e plot ne Binjak dhe me nje kend qe ben me shigjetarin , dini se si të notoni në më të vështirat dhe të dilni fitues. Në mjedisin tuaj familjar do të ketë tensione dhe situata paksa te nderlikuara në ditët afër ku Aferdita në 20/12 kalon ne Ujor, përpiquni të mbani një profil të ulët dhe çdo gjë do të kapërcehet në mënyrën më të mirë. Përveç kësaj, me aq shumë atmosferë pozitive që keni, do të ishte e pamundur të mos bëni gjithçka mirë.

Parashikimet në dashuri: Partneri juaj në këtë kohë do t’ju duhet edhe më afër tij për shkak të vështirësive dhe aventurave që do ta monopolizojnë atë me ndikimet e ngutshme që do të merrni nga pozita e Merkurit tek Shigjetari nga 09/12 e tutje. Është mirë të largoheni nga ankesat, të lihen anash ekzagjerimet e pakta të së kaluarës dhe të qëndroni pranë tij. Ju do të shihni se çdo gjë është më e thjeshtë! Ju që jeni vetëm, jeni të lumtur, jetoni momente romantike me njerëz që vijnë në jetën tuaj … jetoni dashurinë tuaj të ëmbël dhe së shpejti do të vijë dashuria e e fortë dhe unike në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale: Puna juaj në gjysmën e parë të muajit do të ketë një rritje te ndjeshme kjo eshte shume positive per juve dhe ka per te vazhduar dhe me tej , dhe nuk ka absolutisht asnjë arsye për ta shkuar ndryshe. Mos u përfshini në dyshimet e kolegëve se kush ka faj apo jo, mbani një qëndrim të mirë dhe lejoni të tjerët të gjejnë zgjidhje për çështjet e tyre. Një udhëtim pune do t’ju japë mendime rreth çështjeve të punës dhe mund të filloni të mendoni për ndryshimet në planet tuaja profesionale. Në financat tuaja jeni ndjerë mjaft nën presion dhe kjo ju bën të ndiheni edhe më të shqetësuar.Gjithçka do të përmirësohet së shpejti.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al


Etiketa: , , ,

Pas