KMR

Hoteli më i shtrenjtë në Las Vegas, pas 620 milionë dollarëve rinovim…

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 31/10/18 |
mapo.al

Hoteli “Palms Casino Resort”, një nga më ikonikët e Las Vegasit, shpenzoi 620 milionë dollarë për rinovimin më të fundit, më i shtrenjti në historinë e qytetit.


Resorti u ble në vitin 2016 nga Frank dhe Lorenzo Fertitta, koleksionistë arti dhe reklamues ndeshjesh boksi. Ata e blenë për 312.5 milionë dollarë, por e lanë lënë me aq.Rinovimi në total do të kushtojë 620 milionë dollarë.


Ky do të jetë bar restoranti i ri

Bari do të ketë në total 3 milionë dollarë “skoç” cilësor Prime 80

Lokali mbi tarracë sheh 180 gradë drejt pjesës më të bukur të Las Vegasit

Pjesa e brendshme e lokalit të Tarracës ka vepra të shtrenjta arti, deri në 150 mijë dollarë secila.

Për nga veprat e artit, hoteli do të jetë si muze, pasi blerësit e rinj janë koleksionistë arti.

Salla e koktejeve ka dy vepra të Charles Prince

Dhomat në katin e fundit kanë hyrje të dekoruara me mermer dhe me panele druri

Dhomat e gjumit ofrojnë pamje fantastike nga Las Vegasi

Çmimet janë mesatarisht 199 dollarë nata, që përfshin edhe banakun plot me pije.

Por vilat superluksoze dy-katëshem që kushtojnë deri në 40,000 dollarë nata, janë stolia në kurorë.

Këto vila janë 800 metra katrorë dhe kanë pishina “infinitiv”, me sauna, dhoma masazhi, palestër e pamje fantastike nga Las Vegasi.


Etiketa: , , ,

Pas